HomeRSBijeljinaLjubiša Petrović nezakonito...

Ljubiša Petrović nezakonito zaposlio 130 radnika

Ljubiša Petrović nezakonito zaposlio 130 radnika

06.11.2023. / 14:59

BIJELJINA – U Gradskoj upravi Bijeljine pored 341 stalno zaposlenog službenika angažovano je još 151 lice zaposleno na određeno vrijeme i 13 po osnovu ugovora o djelu.

FOTO: Grad Bijeljina

U Informaciji o stanju zaposlenosti koja je na dnevnom redu 24. sjednice bijeljinskog parlamenta zakazane za 14. novembar navodi se da je to za 130 više angažovanih na određeno i po ugovoru o djelu nego što dozvoljava zakon.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1681902859551-0’); });

Predsjednik Skupštine Grada Bijeljina Aleksandar Đurđević kaže da je do podataka o broju zaposlenih došao preko Poreske uprave RS, jer je gradonačelnik Ljubiša Petrović odbijao da ih dostavi skupštini.

„Nekoliko puta smo od gradonačelnika tražili podatke o broju lica angažovanih na određeno i po ugovoru o djelu, ali nije uopšte odgovarao na naše dopise zbog čega smo te podatke zatražili od Poreske uprave RS i dobili da je 5. oktobra za Grad Bijeljina evidentirano 151 lice zaposleno na određeno vrijeme i 13 lica po osnovu ugovora o djelu“, kaže Đurđević za CAPITAL.

On dodaje da je Zakonom o lokalnoj samoupravi propisano da ukupan broj zaposlenih na određeno vrijeme i angažovanih po drugim osnovima ne može biti veći od 10 odsto zaposlenih na neodređeno vrijeme.

U Planu zapošljavanja u Gradskoj upravi za 2023. godinu koji je donio gradonačelnik 20. februara ove godine, precizira Đurđević, stoji da stvarno stanje popunjenih radnih mjesta 1. januara ove godine iznosi 341 zaposleni.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1684492379332-0’); });

„To znači da je po zakonu moguće na određeno vrijeme i po drugim osnovima angažovati još 34 lica, a angažovano je ukupno 164 ili za 130 više od zakonom propisanog“, ističe predsjednik bijeljinskog parlamenta.

On dodaje da je na taj način za Grad Bijeljina stvorena obaveza isplate plata, poreza, doprinosa i ostalih obaveza za sva ta lica.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1684492553058-0’); });

„Potpredsjednik Skupštine grada Milenko Mitrović podnio je ranije krivičnu prijavu protiv gradonačelnika zbog kršenja zakona i stvaranja obaveza po gradski budžet. Budžet je prošle godine probijen za milion maraka, a u izvještaju o izvršenju za prvih šest mjeseci ove godine izvršenje iznosi 11,9 miliona, što je za 26 odsto više nego što je planirano“, precizira Đurđević.

Gradonačelnik Ljubiša Petrović danas nije odgovarao na naše telefonske pozive, a odgovor Poreske uprave RS o broju zaposlenih u Gradskoj upravi Bijejina možete pogledati OVDJE.

CAPITAL: D. Momić

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.capital.ba

Povezane vijesti

Nastavite čitati:

„SIMBIOZA“, NEZAKONITA GRADNJA, SUMNJIVE ZAMJENE ZEMLJIŠTA: Šta je obilježilo Stanivukovićev mandat

Mandat Draška Stanivukovića sasvim sigurno obilježilo je trošenje miliona maraka iz budžeta na razne infrastrukturne projekte, čiju realizaciju su pratile brojne neregularnosti. BANJALUKA – Nema političkog revanšizma, nema stranačkog zapošljavanja, transparentna Gradska uprava, dosljedno poštovanje zakona, izgradnja gradske bolnice, samo...

OTMICE, ZLOUPOTREBE POLOŽAJA, TUČE: Pritvorenici, osuđenici i optuženici ponovo su kandidati za načelnike

Predizborna kampanja zvanično je počela. Veliki broj aktuelnih načelnika i gradonačelnika bosanskohercegovačkih općina i gradova, kao i kandidata na predstojećim izborima, dovodili su se ili se dovode u vezu s određenim nezakonitim radnjama. Između desetina imena, Žurnal izdvaja neka od njih.

Važnost opstanka malih stranaka u Republici Srpskoj: Raznolikost kao ključ demokratskog razvoja

Kako se približavaju lokalni izbori u Republici Srpskoj, politička scena sve više postaje arena za nekoliko velikih stranaka koje već imaju značajan uticaj na republičkom i lokalnom nivou. U ovakvom okruženju, male stranke suočavaju se s ozbiljnim izazovima, uključujući nedostatak sredstava, ograničenu medijsku zastupljenost i pritiske da se priklone većim, dominantnim političkim subjektima. Međutim, opstanak malih stranaka u Republici Srpskoj je od ključnog značaja za očuvanje političkog pluralizma i demokratskog društva.