HomeRSBanja lukaU katastru objekat...

U katastru objekat Sokolskog doma upisan kao vlasništvo Sokolskog društva

U katastru objekat Sokolskog doma upisan kao vlasništvo Sokolskog društva

Grad nije upisan kao vlasnik Sokolskog doma!


Objavljeno 11/04/2024

FOTO: GERILA

Sokolski dom je u katastru upisan kao vlasništvo Sokolskog društva a ne grada Banjaluka. Gerila info je ranije upozoravala na to da Grad diže kredit i raspisuje tender za rekonstrukciju objekta koji nije u vlasništvu Grada.

Potvrdu iz katastra je na današnjoj skupštini grada pokazala odbornica Narodnog Fronta Dijana Ješić. Grad u katastru nije upisan kao vlasnik pomenutog objekta već je to i dalje Sokolsko društvo Banjaluka. Gerila info je u nekoliko tekstova pisala o tome kako grad nije upisan kao vlasnik objekta Sokolskog doma a da i pored toga podiže kredit za obnovu, rekonstrukciju i prilagođavanje objekta za potrebe sportske gimnazije. Na jednoj od prethodnih sjednica gradske skupštine gradu je odobreno da podigne kredit od 1,5 miliona maraka. Grad je čak raspisao i tender za izbor najpovoljnijeg ponuđača za izvođenje radova na objektu Sokolskog doma.

U gradu Banjaluka se pozivaju na presudu Vrhovnog suda Republike Srpske kojom jeste utvrđeno da je ništavan upis zabilježbe ispravke nosioca prava nad imovinom u korist Sokolskog društva. Međutim, naši izvori objašnjavaju da Vrhovni sud nije utvrdio da je grad vlasnik imovine odnosno Grad još nije upisan kao vlasnik imovine Sokolskog doma jer po tom pitanju nije održano još nijedno ročište. Grad možda bude upisan kao vlasnik te imovine ali za sada nije. Zato nije jasno na osnovu čega je odbren kredit za izgradnju sportske gimnazije. Još manje je jasno raspisivanje tendera za posao na imovini koja još nije u vlasništvu grada.

Gradonačelnik Draško Stanivuković najavio je otvaranje sportske gimnazije u Sokolskom domu već za narednu školsku godinu. Izvori Gerila info iz Ministarstva prosvjete, međutim, potvrđuju da je nastavni plan i program za narednu školsku godinu u Republici Srpskoj već spreman i da u njemu nema sportske gimnazije u Banjaluci. To su i zvanično potvrdili iz Ministartsva prosvjete Republike Srpske. Gradonačelnik Draško Stanivuković je sporstku gimnaziju u objektu Sokolskog doma najavio za narednu školsku godinu.

– tekst se nastavlja ispod oglasa-


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Iz grada Banjaluka još nisu odgovorili na zahtjev Gerila info za dostavljanjem dokaza o upisu grada nad vlasništvom imovine Sokolskog doma. Nije nam odgovoreno ni na pitanja upućena prije gotovo mjesec dana a koja se odnose na postojanje odnosno nepostojanje građevinske dozvole za rekonstrukciju igrališta pored Sokolskog doma. Kao ni na pitanje da li je grad u momentu rekonstrukcije i ulaganja oko 800 000 maraka u rekonstrukciju tog igrališta bio i vlasnik istog.

Vladimir Kovačević/GERILA info

 

Podijelite ovaj članak

Nastavite čitati:

„SIMBIOZA“, NEZAKONITA GRADNJA, SUMNJIVE ZAMJENE ZEMLJIŠTA: Šta je obilježilo Stanivukovićev mandat

Mandat Draška Stanivukovića sasvim sigurno obilježilo je trošenje miliona maraka iz budžeta na razne infrastrukturne projekte, čiju realizaciju su pratile brojne neregularnosti. BANJALUKA – Nema političkog revanšizma, nema stranačkog zapošljavanja, transparentna Gradska uprava, dosljedno poštovanje zakona, izgradnja gradske bolnice, samo...

OTMICE, ZLOUPOTREBE POLOŽAJA, TUČE: Pritvorenici, osuđenici i optuženici ponovo su kandidati za načelnike

Predizborna kampanja zvanično je počela. Veliki broj aktuelnih načelnika i gradonačelnika bosanskohercegovačkih općina i gradova, kao i kandidata na predstojećim izborima, dovodili su se ili se dovode u vezu s određenim nezakonitim radnjama. Između desetina imena, Žurnal izdvaja neka od njih.

GRADSKI INŽENJERI OGORČENI: Stanivuković odustao od Grabovice, za šeficu imenovao Jelenu Kos

„Jedno od najvećih poniženja je imenovanje Jelene Kos za osobu koja istražuje kriminal u Gradskoj upravi. Ne zaslužuje ni da joj ime pišemo velikim slovom, jer je upetljana u najveće malverzacije i kriminalne radnje u doba svih prethodnih gradonačelnika. Većina milionskih ugovora nad kojima je bila nadzor završavala je aneksima u vidu nepredviđenih i dodatnih radova, koji su najčešće iznosili maksimalno dozvoljenih 20 odsto od vrijednosti osnovnog ugovra“, stoji u pismu koje je stiglo na adresu Žurnala.