HomeRSBanja lukaBanjalučki Vodovod dug...

Banjalučki Vodovod dug kompenzovao ručkovima

Banjalučki Vodovod dug kompenzovao ručkovima


Objavljeno 03/09/2021

Bivše rukovodstvo Vodovoda u Banjaluci dugove pojedinih ugostiteljskih objekata prema ovom preduzeću naplaćivali su ručkovima, saznaje Gerila, a kompenzacijom su riješavali i obaveze još nekih dužnika.

“Ako hoćete iskreno, uvijek smo gledali neki način kako da prebijamo svoja potraživanja. Tako radimo i sa Akvanom, na primjer, gradskim preduzećem. Uzimamo karte za bazen, nekad negdje proslavimo neki događaj koji je bio, kada je bila na primjer slava, sa nekim dužnicima, uvijek smo gledali da se naplatimo ako su nam dužni, a većinom su nama bili dužni a mi slabo kome. Ako je nama Akvana dužna 100.000 maraka, a dužna je 200.000, mi sklopimo ugovor s njima za korištenje bazena za radnike ko želi i to košta 5.000 maraka i onda se izvrši samo razmjena naloga između Vodovoda i Akvane. Kao da su platili oni nama a mi njima. Umanjili mi njima svoju fakturu za 5.000, razumijete li?”

Ovako prebijanje dugova preko kompenzacije pravda, sada već bivši, direktor banjalučkog Vodovoda, Zoran Popović. Konkretno, ručak i veselje koje je Vodovod koštalo oko 5.000 maraka.

Vodovod a.d. Banjaluka je u oktobru 2020. godine organizovao ručak i druženje zaposlenih u jednom poznatom banjalučkom ugostiteljskom objektu.

– tekst se nastavlja ispod oglasa-


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ručak nije plaćen a usluga fakturisana kao kompenzacija u dva navrata u iznosu od 2.708 odnosno 2.187 maraka. Svečanošću i ručkom je taj ugostiteljski objekat smanjio svoj dug za potrošnju vode za 4.895 maraka.

Analitička kartica potrošača

To što ovakvim načinom djelimičnog ili potpunog izmirenja duga pojedinih korisnika prema Vodovodu profitiraju samo radnici Vodovoda koji besplatno dobiju neku uslugu ili ručak u restoranu, a preduzeće nema nikakve koristi, za bivšeg direktora nije previše sporno.

Da li radnici Vodovoda kasnije plate tu uslugu koju su dobili preduzeću, pitali smo Popovića.

“Kako mislite da li plate Vodovodu?”

Inistirali smo na tome da radnici Vodovoda dobiju besplatne usluge na račun preduzeća koje je tako što je radnicima javnog preduzeća obezbijedilo neku besplatnu uslugu odustalo od potraživanja novčanog duga od korisnika koji duguje novac za utrošenu vodu i da to na kraju plaćaju građani Banjaluke.

“Pazite sad. Zavisi sad šta, kako, kuda, gdje… na uštrb građana Banjaluke… Pa moralo se na neki način prebijati evo i sad ima sklopljen ugovor sa Akvanom nije to ništa… neće se naplatiti ali barem nešto. Sad da li se to, to morate vidjeti u finansijama, da li se to razdužuje”, rekao je Zoran Popović.

Izvori Gerila.info iz Vodovoda tvrde da su, inače, na ručkove i svečanosti koje je Vodovod dobio umjesto novca, pozivani samo podobni radnici Vodovoda bliski vladajućem SNSD-u.

Tvrde i da primjer otplate duga koji mi navodimo kroz analitičku karticu potrošača (ugostiteljskog objekta) nije jedini i da su još neki ugostiteljski objekti u gradu ručkovima i večerama plaćali svoj dug prema ovom gradskom preduzeću.

Gerila.info

 

Podijelite ovaj članak

Nastavite čitati:

NAKON IZDAJE KOALICIONIH PARTNERA: Ko će staviti odbornički mandat na raspolaganje Dodiku?

Dodik je najavio i da će od svih 11 odbornika SNSD-a u gradskoj skupštini tražiti da potpišu bjanko ostavke, a da će lično on odobriti ko će biti odbornici u Skupštini grada. Nije jasno kako to Dodik misli uraditi, jer odborničke mandate verifikuje Centralna izborna komisija BiH (CIK), a ne lider partije.

Rezultati izbora u rs: Kako je Dodik kupio glasove i ko stoji iza Stanivukovićevog uspjeha?

Milorad Dodik u RS suvereno vlada skoro dvije decenije, za to vrijeme je ovaj bh. entitet pretvorio u interesnu organizaciju, putem koje on i njegovi ljudi, kojima premrežio sve javne institucije, ostvaraju prvenstveno ličnu korist. U isto vrijeme, navodna “odgovorna nacionalna politika”, koju potencira Dodik, dovela je Republiku Srpsku do međunarodne izolacije i sankcija od zapadnih zemalja, zbog čega je dovedena u stanje ekonomske i finansijske propasti.